„KROPKA NAD i” – sklep z wyposażeniem wnętrz

autor: Agnieszka Jaszczyszyn dnia 22 kwietnia 2012

Tuż przy Placu Grunwaldzkim, na Rayskiego 18 w Szczecinie powstał wyjątkowy sklep z wyposażeniem wnętrz. Pani Małgosia (właścicielka) cały czas czuwa nad tym aby asortyment był niepowtarzalny i dla klientów o różnym zasobie portfela. Natomiast ja czuwałam nad tym by wnętrze miało duszę i dobrze spełniało swoją funkcję :)

Zgodnie z przykazaniami mojej inwestorki wnętrze sklepu podzieliłam na trzy niezależne pomieszczenia.

Pierwsze z nich ma charakter salonowy. Dominuje w nim biel, czerń i szarość. To idealne kolory by wyeksponować różnorodny i różnokolorowy asortyment. Stylowe meble w połączeniu z nowoczesnymi tworzą niecodzienny klimat.

01

02

Witryna sklepowa stanowi ważną część projektu. W dużej mierze to od niej zależy czy zainteresuje przechodnia do wejścia do środka. Dlatego też zdecydowałam się na wielką ramę wykonaną na indywidualne zamówienie. Zadzwoniłam do zaprzyjaźnionej Pani Basi, której firma wykonuje niesamowite dekoracje z drewna i która zrealizowała dla mnie już kilka zleceń. (Prace Pani Basi można zobaczyć tutaj) Podałam temat: barokowa rama, 210 na 110 cm, robiąca wrażenie! ;) I wyszło małe dzieło sztuki. No może nie takie małe… i do tego bardzo ciężkie :) Dlatego był problem z zawieszeniem tego cuda. W końcu trzeba było ramę przybić. Przed ramą wisi kryształowy żyrandol. Zaczęłam trochę żałować, że dni są coraz dłuższe. Kiedy na zewnątrz jest ciemno to od strony ulicy można podziwiać jak pięknie żyrandol komponuje się w ramie ;)

03

Pani Basia oprócz ramy wykonała jeszcze dekoracyjny, ażurowy panel do zaprojektowanej przeze mnie lady sklepowej. Kształt tych ażurów nawiązuje do paneli 3d położonych na ścianie przy wejściu.

04

W tym projekcie zastosowałam panele „dekor 16” firmy Loft Desig System. Są bardzo efektowne a przy tym bezproblemowe w montażu.

05

Drugie pomieszczenie w sklepie to tzw. pokój dziecięcy. Można tam znaleźć masę przepięknych rzeczy dla naszych pociech. Między nami mówiąc to widziałam kilka osób, które same dla siebie kupiłyby z chęcią coś z tego „pokoju” choć miały troszkę więcej niż kilka lat ;) Motywem przewodnim tego zakątka sklepu są kubiki, kwadraty i prostokąty pod każdą postacią. Już przy wejściu do sklepu z daleka rzucają się w oczy różnokolorowe półki-kubiki a pomiędzy nimi przesympatyczne naklejki ze zwierzakami.

06

07

Na naprzeciwległej ścianie półki „przenikające się kwadraty” i również sympatyczne mordki zwierzaków :)

08

Drzwi prowadzące do ostatniego zakątka sklepu są częścią kolejnej atrakcji w tym pomieszczeniu czyli prawdziwej tablicy do rysowania kredą. Tablica jest otoczona drewnianą ramą oczywiście w kształcie kwadratu. Ta „prawdziwa” tablica to nic innego jak ściana pomalowana farbą tablicową. Taką farbę możemy dostać w kilku kolorach, nie tylko w tradycyjnym czarnym lub zielonym ale np. również w różowym. Niewielkim kosztem i nakładem pracy można uszczęśliwić nasze dzieci.

09

W trzecim i zarazem ostatnim pomieszczeniu znajdują się głównie rzeczy do kuchni i jadalni, więc całe wnętrze utrzymane jest w klimacie kuchennym. Pani Małgosia zgromadziła tak dużo towaru, że musiałam przewidzieć naprawdę wiele półek do wyeksponowania wszystkiego… ale jak to się mówi „od przybytku głowa nie boli” ;)

10

11

12

To wspaniałe uczucie kiedy trud, czas i serce włożone w projekt procentują zadowoleniem moich klientów. Dla takich chwil warto się starać :)

W imieniu właścicielki sklepu Pani Małgosi i moim serdecznie zapraszam Państwa do „Kropki nad i” i życzę udanych zakupów :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka Pietrzak

Kategoria: aktualności, realizacje

Komentarzy: 5
  1. Małgorzata stały link

    Witam,

    Świetnie urządzone wnętrze!
    Jestem ciekawa jak wyglądały pomieszczenia przed metamorfozą.

  2. bardzo podoba mi się to wnętrze! a sklep będę musiała koniecznie odwiedzić:)

Trackbacki & Pingbacki

  1. „KROPKA NAD i” – metamorfoza | Wnętrza i ogrody
  2. Panele dekoracyjne 3D | Wnętrza i ogrody

Zostaw odpowiedź

Notka: XHTML jest dozwolony. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do tego wpisu